Jesteś tutaj: Start / RODO

RODO

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 Klauzula - informacyjna

„RODO - to obowiązujące od 25 maja 2018r. unijne Rozporządzenie o ochronie danych osobowych, określające w szczególności zasady przetwarzania danych osobowych oraz ich ochrony.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie gromadzi i przetwarza dane osobowe po wskazaniu celu ich przetwarzania, przede wszystkim na podstawie przepisów prawa, umowy, a w szczególnych wypadkach na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą.

Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo do uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, a także prawo do ich sprostowania oraz do wniesienia sprzeciwu. Dane osobowe są usuwane w terminach określonych prawem.

Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo wnieść skargę w przypadku popełnienia domniemanego naruszenia przepisów RODO, do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Administratorem danych osobowych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie jest Dyrektor PCPR.

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wyznaczony jest Inspektor Ochrony Danych Osobowych (iod@pcprskarzysko.pl, 41 2530023), z którym można się kontaktować w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-06-04
Data publikacji:2018-06-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:11806