Superwizja rodzin zastępczych

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
12 grudnia 2017

W ramach projektu pn. ,,Wspieranie rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Skarżyskim” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku - Kamiennej od miesiąca listopada 2017 r. rozpoczęły się spotkania superwizyjne dla rodzin zastępczych. W ramach projektu każda z rodzin zrealizuje 10 spotkań indywidualnych po 2 h dydaktyczne.

Superwizja to specyficzny program wsparcia oparty na specjalistycznym doradztwie, konsultacjach oraz wymianie informacji, dyskusji i wspólnej refleksji. Ponadto polega na wyjaśnieniu dylematów etyczno - moralnych oraz terapeutycznych działaniach, które będą wspierać rodziców zastępczych w ich wyczerpującej roli.   Superwizja uaktywnia zasoby do poszukiwania rozwiązań w pojawiających się trudnościach, zarówno dotyczących dzieci, jak
i trudnościach osobistych po stronie opiekunów. Superwizja rodzin zastępczych ma na celu m.in. weryfikację kompetencji wychowawczych oraz ich doskonalenie, przeciwdziałanie wypaleniu oraz wzmocnienie emocjonalne rodziców zastępczych.

Autor: Agnieszka Kwiatkowska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku - Kamiennej
Data utworzenia:2017-12-12
Data publikacji:2017-12-12
Osoba sporządzająca dokument:Agnieszka Kwiatkowska
Osoba wprowadzająca dokument:Artur Malik
Liczba odwiedzin:1526